Stoły betonowe

Kiedy ludzie słyszą „betonowe meble”, często myślą, że będą to wyjątkowo ciężkie, brzydkie rzeczy, które nadają się tylko do siedzenia w parkach i na przystankach autobusowych. Ale większość ludzi zdaje sobie teraz sprawę, że nowoczesne meble z betonu mogą być równie eleganckie, prawie tak lekkie i znacznie trwalsze niż inne materiały meblowe. Ale czy znasz wszystkie powody, dla których beton jest świetnym materiałem na meble? Oto piętnaście z nich, począwszy od niesamowitej funkcjonalności, a skończywszy na wszechstronnej estetyce.

Funkcjonalność

  1. Beton trwa bardzo długo, potencjalnie tysiące lat, podobnie jak rzymskie konstrukcje betonowe. Beton może ważyć setki kilogramów, jest odporny na zarysowania i wyżłobienia oraz jest bardzo odporny na ciepło i zimno. Nigdy się nie wypaczy, chociaż mogą powstać pęknięcia włoskowate, które nie mają charakteru strukturalnego i często poprawiają piękno elementu. Podczas gdy rogi i krawędzie mogą się wyszczerbić, zwykle potrzeba ciężkiego przedmiotu uderzającego w stół lub upuszczającego stół, aby tak się stało.

Panteon stoi od ponad tysiąca lat.

  1. Świetne nowoczesne uszczelniacze sprawiają, że beton jest bardzo odporny na plamy. A nawet jeśli jest poplamiony, plama często zniknie po pewnym czasie, zwłaszcza jeśli wybieli się na słońcu (chociaż wiele uszczelniaczy sprawia, że beton jest również wysoce odporny na promieniowanie UV, więc słońce nie uszkodzi betonu ani nie zażółci uszczelniacza). Poświęcenie kilku minut na woskowanie stołu co kilka miesięcy woskiem pszczelim lub woskiem do podłóg betonowych (nie woskiem samochodowym) dodatkowo zabezpieczy środek uszczelniający i przedłuży odporność na plamy na dziesięciolecia, a stół można ponownie uszczelnić po wielu latach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli zadbasz o to, aby kwaśne substancje nie stały przez dłuższy czas, Twój stół może nie wymagać ponownego uszczelnienia przez dziesięciolecia.
  2. Można je odnawiać i naprawiać łatwiej niż niektóre materiały. Jeśli na stole pojawi się paskudna plama lub zadrapanie, które nie chce zniknąć lub po prostu był zaniedbany przez długi czas, ponowne wypolerowanie stołu może często ożywić stół. Wióry można często wypełnić i w większości lub prawie całkowicie naprawić, bez wymaganego doświadczenia z betonem, po prostu przez spoinowanie pasującym cementem (chociaż zależy to od rodzaju kruszywa i cementu użytego do uzyskania pełnego dopasowania). W najgorszych przypadkach plamienie kolorem całego stołu może sprawić, że będzie wyglądał jak nowy bez całkowitego zakrycia piękna cementu, w przeciwieństwie do bejcowania lub malowania wspaniałego drewna, które często może zniszczyć to, co sprawia, że stół jest piękny. Istniejące kolorowe plamy można poprawić lub nałożyć ponownie. Renowacja innych materiałów, takich jak szkło i akryl, może być bardzo trudna.
  3. Ponieważ promieniowanie UV, ciepło, wilgoć, zimno i cykle zamrażania i rozmrażania mają niewielki wpływ na nasz beton, nie musisz się martwić nawet w ekstremalne warunki pogodowe. Żadne, z wyjątkiem może najsilniejszych wiatrów (mamy na myśli naprawdę silne tornado), nie przewrócą stołów.
  4. Brak wydzielania się zapachów. Nietoksyczny i bezpieczny dla żywności. Łatwe do utrzymania w czystości wystarczy woda z mydłem. Beton nie emituje żadnych lub znikome ilości LZO, a beton nie zawiera pyłu, jak miękkie materiały. I oczywiście (żeby uzupełnić tę listę) beton nie jest łatwopalny.
  5. Beton może być ekologiczny, ponieważ trwa tak długo. Produkcja cementu nie jest najbardziej idealnym procesem, ponieważ do ogrzania cementu w piecach potrzeba energii, ale betonowe stoły (zwłaszcza stoły końcowe) wymagają stosunkowo niewielkich ilości materiału, aby stworzyć trwałe, mocne meble. Ponadto, ponieważ zastępujemy około jednej czwartej cementu produktem pochodzącym z recyklingu, oznacza to jeszcze mniej śladu. Inne materiały mogą wymagać mniejszego nakładu energii początkowej, ale jeśli trwa to znacznie krócej niż beton, to beton wygrywa. Beton odgrywa długoterminową grę w zieleń.

Estetyka

  1. Beton może przybrać niemal dowolny kształt, kolor, wiele różnych tekstur i mnóstwo różnych wrażeń. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów do mebli i ogólnie do projektowania, dzięki połączeniu siły i swobody wyglądu. Może wyglądać na maszynowo wykończoną i błyszczącą lub ręcznie wykonaną i teksturowaną, przemysłową lub zabawną i artystyczną. Każda przestrzeń ma jakiś kolor i kształt betonu, który dobrze by w niej wyglądał.
  2. Istnieje ogromna liczba kruszyw, które można wykorzystać w betonie, zarówno do tworzenia unikalnych powierzchni, jak i do poprawy jakości, np.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *