Przedstawiamy ofertę leżaków parkowych, nazywanych też alternatywnie leżakami miejskimi. Kilkanaście modeli leżaków daje możliwość wyboru między formą leżaka i materiałem z jakiego leżak jest wykonany. Mamy wśród nich leżaki o stelażu stalowym i wyłożeniu listwami drewnianymi, są też leżaki o konstrukcji betonowej. W przypadku tych betonowych powierzchnię leżaka plenerowego może pokrywać wyłożenie z drewna , może też być to „czysta” powierzchnia betonowa w różnej wersji wykończenia. Dla ożywienia kolorystyki otoczenia możemy zastosować betonowe leżaki malowane na wskazany przez projektanta kolor.
Prócz standardowych leżaków jednoosobowych mamy też model leżaka stałego w wersji dla dwóch osób. Wszystkie leżaki są wygodne i stabilne. Leżaki betonowe są szczególnie ciężkie i masywne, stąd nie jest konieczne ich dodatkowe mocowanie do podłoża. Ciężar leżaków wykonanych na bazie betonu to 270 kg i więcej.
Leżaki są wyłożone listwami z drewna selekcjonowanego i specjalnie zabezpieczonego przed warunkami atmosferycznymi. Dotyczy to zarówno leżaków o konstrukcji stalowej jak i tych wylewanych z betonu.
Ta grupa mebli miejskich dopiero od niedawna od niedawna zyskała znaczącą popularność. Zmiana ta nastąpiła wraz z upowszechnianiem w naszym społeczeństwie wypoczynku na łonie natury wraz z coraz liczniej udostępnianymi rekreacyjnymi terenami zielonymi. Minimalne wymagania w utrzymaniu jakie stawia ten sprzęt właścicielom terenów wypoczynku i jego odporność na warunki zewnętrzne i na upływający czas są atutami, które doceniają inwestorzy. Ustawienie leżaków betonowych nie wymaga specjalnych fundamentów i może być dokonane praktycznie na każdej powierzchni jaką dysponujemy, w tym także wprost na gruncie lub na trawie. Także po usunięciu ich z terenu pierwotnego nie pozostają żadne pozostałości fundamentów czy mocowania leżaków.. Musimy się więc zgodzić, że betonowy leżak to produkt, który nie zmusza projektantów do kompromisów. Nie jest przesadą jeśli powiemy, że ten mebel miejski jest szczególnie przyjazny naszemu środowisku ograniczając do minimum ingerencję w miejsce jego lokalizacji.
Nie dziwi nas więc, ze leżaki w tej formie zyskały tak znaczącą popularność. Coraz częściej stanowią obowiązkowy element wyposażenia parków i skwerów rekreacyjnych, alei spacerowych. Ta popularność i akceptacja użytkowników spowodowały że parkowe leżaki trafiły do ofert wszystkich znaczących producentów i dystrybutorów mebli miejskich.
Leżaki w tej formie doskonale sprawdzają się w miejscach gdzie popularny jest wypoczynek w promieniach słońca, gdzie szczególną przyjemność sprawia ma relaks w pozycji horyzontalnej. Stąd też tak chętnie są wybierane przez projektantów do wyposażeni coraz częściej dzisiaj spotykanych tzw. „stref ciszy”. Ich ergonomiczny kształt, komfort dla użytkownika oraz trwała forma powodują, że świetnie wypełniają rolę do jakiej są przeznaczone.
Prezentowane betonowe leżaki zwykle są jednym z kilku typów mebli miejskich jakie składają się na wyposażenie terenów wypoczynkowych. Uzupełniają zwykle bazowy zestaw złożony przede wszystkim z ławek, które zawsze są podstawą wyposażenia takich miejsc. Obie te grupy winny wzajemnie zachować harmonię formy, wykończenia, kolorystyki. Niezwykle szeroka nasza oferta ławek miejskich pozwala na wzajemne spasowanie estetyczne i architektoniczne tych elementów. Obie z podstawowych grup ławek parkowych czyli ławki betonowe oraz ławki o innej konstrukcji są licznie reprezentowane w ofercie.
Stylistyka szeregu modeli ławek ma swoje bliźniacze odbicie wśród posiadanych przez nas modeli koszy parkowych.
Warto więc przy rozważaniu wyboru modeli jednego typu mebla miejskiego obejrzeć co mamy mu do zaoferowania jako uzupełnienie z pokrewnych grup produktów.


Wybierz pojemność

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12