Galeria

Segregacja pod palmami – pojemniki, kosze na odpady

Segregacja odpadów nie jest domeną wyłącznie państw zachodnich lub wysokorozwiniętych. Dzisiaj praktycznie możemy się z nią się spotkać pod każdą szerokością geograficzną. Poniżej kilka fotografii z letniego urlopu nad Morzem Czerwonym. Znajdziecie na nich amfory ciekawe formą, estetycznie wykonane i doskonale wkomponowane w plażowy pejzaż służące jako pojemniki i stacje segregowania odpadów. Kolorystyka i symbolika jest  analogiczna jak to mamy u nas przyjęte. I rzeczywiście, doskonale pełniły swoją role przy usuwaniu plażowych śmieci. Należy szczególnie docenić fakt, że te egipskie pojemniki do segregacji odpadów były  wykonane z oryginalnej glinianej masy, stanowiąc ekologiczny i lekki produkt, który pozwala zadbać o środowisko dając podwójną korzyść w ekologicznemu podejściu do tematu sprzątania.

Hasła przedszkolaków – czystość i sprzątanie psich odchodów

Dzieci z Toruńskiego przedszkola zorganizowały akcję przyczyniającą się do poprawy czystości na chodnikach i trawnikach robiąc liczne tablice i transparenty informujące o tym że warto sprzątać po swoim czworonogim przyjacielu wymyślając zabawne a zarazem pouczające hasła takie jak:

„Każdy Toruńczyk to wie, że po swoim psie sprząta się”
„Gdy nie sprzątamy po psie kupy potem śmierdzą nam buty”
„Kto w Toruniu mieszka sprząta po swoich pieskach”
„Jeśli kupy nie zabierzesz to mandacik szybko zbierzesz”
„Potrzeba zaledwie kilku chwil by posprzątać po swoim pupilku”
„O osiedle dbamy i po pieskach sprzątamy”
„Od właścicieli piesków zależy ile w trawie kup leży”
„Kto pieska ma to o porządek dba”
„Posprzątać masz po swoim psie, mały, duży o tym wie”
„Bierz łopatkę, torbę weź, z nami w akcji udział bierz”
„Ele-mele, Fiku-myku chcę po spacerze mieć czyste buciki”
„Piesek kupkę zrobił z rana, posprzątał synek i mama”
„Fiku-myku, chcę chodzić po czystym chodniku”

Wyspa Wight  w Anglii – Sprzątanie po psach

Sprzątanie po psach jest coraz bardziej popularne na całym świecie ponieważ higiena i estetyka środowiska w jakim się obracamy wpływa adekwatnie na poprawę jakości naszego życia. W Polsce możemy spotkać często na osiedlach czy też w parkach lub innych miejscach publicznych gdzie spotykamy właścicieli psów liczne dystrybutory i kosze na psie odchody wyposażone w woreczki i torebki na psie kupy, które bardzo pomagają w utrzymaniu czystości tworząc przyjemne do spacerowania otoczenie. Doskonałym przykładem dbania o czystość związaną z psimi odchodami są kraje zachodnie takie jak Anglia w której na przedstawionej poniżej wyspie Wight jest zaprezentowane jak dużą wagę przykładają obywatele do dbania o czystość na chodnikach i trawnikach spotykając znakomicie prezentujące się dystrybutory i kosze na psie odchody z tabliczkami informacyjnymi mówiącymi o konsekwencjach jakie nam grożą jeśli nie dostosujemy się do zasad jakie tam panują. Kolorystyka i rozmiary wspomnianych dodatków jest bardzo pomysłowo wkomponowana w środowisko dając doskonałą możliwość sprzątania po psach nie psując wizualnie wyglądu otoczenia.

Szczecin wały Chrobrego – prezentacja woreczków PUCEK i torebek Animals

Odwiedziliśmy imprezę w Szczecinie poświęconą czystości i porządkowi. Organizatorzy w przyjazny sposób zaprezentowali jak można łatwo i przyjemnie zadbać o czystość w naszym otoczeniu. Przedstawiliśmy mieszkańcom Szczecina woreczki Pucek i torebki Animals oraz pozytywne aspekty korzystania z nich.