Sprzątanie po psach

Cieszy nas bardzo, że czasy wszechobecnej „bezpańskiej” psiej kupy zaczynają powoli odchodzić do historii. Od dawna jednym z kierunków naszej działalności ,któremu poświęcamy specjalną uwagę jest propagowanie sprzątania po psach oraz promowanie wszelkich środków, które takim porządkom służą.

Mamy przykrą świadomość, że mimo iż jesteśmy w centrum Europy i europejskie standardy stają się coraz powszechniejsze to jednak w tej „dziedzinie” równanie do średniej przychodzi nam bardzo trudno. Przyczyny są różne, od czysto materialnych do przemiany mentalności niektórych właścicieli czworonogów włącznie. Wśród najczęściej wymienianych były brak sprzętu do zebrania psich odchodów oraz brak koszy takim nieczystościom przeznaczonych. Szczerze mówiąc podejrzewam, że w wielu wypadkach była to wymówka, za którą kryła się zwykła niechęć do podjęcia tego obowiązku.

rys3i4Dla tych, którzy zamierzają z własnej woli podjąć sprzątanie po swoich pupilach oraz tych, którzy do tego zostaną przymuszeni zgromadziliśmy bogatą ofertę sprzętu, który to zadanie ułatwi. W ofercie znajdziecie Państwo zestawy higieniczne dla zwierząt „Psia Torebka” (proste i tanie narzędzie do sprzątnięcia psiej kupy), dystrybutory do wydawania takich zestawów w różnych odmianach oraz całą gamę koszy dedykowanych psim nieczystościom. I choć zebrane w torebkę psie odchody można zwykle wrzucić do zwykłego kosza ulicznego to jednak odnotowujemy duże i stale rosnące zapotrzebowanie na kosze przeznaczone na psie odchody. Wg opinii naszych klientów kosze te, w specjalny sposób oznaczone i często wyposażone w pojemnik z zestawami gotowymi do pobrania, są aktywną formą propagacji sprzątania po psach i swoją obecnością jednoznacznie o tym obowiązku przypominają. Wszystkie te produkty, niezależnie czy pochodzą z własnej produkcji czy od naszych kontrahentów są zawsze przez nas oferowane w cenach producenta.

Sprzątanie po psach

rys5

Higiena, higiena, jeszcze raz higiena i niewątpliwie estetyka to przyczyny, dla których każdy z nas powinien popierać a gdy to nie daje rezultatów wymuszać sprzątanie psich nieczystości w naszym codziennym środowisku.

Na szczęście, co przyznaję z nieukrywaną satysfakcją, problem brudnych chodników i wszechobecnych psich kup choć powoli to jednak systematycznie maleje. Przyznaję, że zarówno nasze doświadczenia handlowe jak i obraz ulic i parków wskazują na wyraźną zmianę w tym kierunku. Coraz częściej widuję noszone torebki higieniczne i właścicieli faktycznie sprzątających po swoich psach.
rys6Znamienne jest też to, że znane nam osoby ze świata sztuki czy polityki bez cienia wstydu deklarują sprzątanie po swoich pupilach i jak to nie raz uchwycili na zdjęciach reporterzy faktycznie tak postępują. „Spektakularnym” przykładem, który obiegł prasę jest artykuł z fotografią symbolicznie zatytułowany „Pierwsza DAMA ZBIERA SAMA po psie”, zamieszczony w gazecie codziennej Fakt nr 163 (1741). Reporter uchwycił na zdjęciu panią prezydentową sprzątającą po swoim psie. Pani Jolanta Kwaśniewska jest niewątpliwie osobą, w której wielu upatruje wzoru do naśladowania. Gorąco zapraszam do naśladowania i na tym polu, choć nie odbieram tego tylko jako formę okazywania klasy ale przede wszystkim jako odpowiedzialność za swojego pupila i nasze wspólne środowisko.

Andrzej Jania, ANCON


Kosze na psie odchody


Torebki i worki na psie odchody oraz psie stacje, dystrybutory