Co z tym drewnem?

 

Na rynku coraz trudniej o stal i drewno, ale w naszych produktach zawsze używamy elementów z pierwszego gatunku.. Profesjonalne maszyny używane do obróbki i nakładania powłok lakierniczych sprawiają iż dobra jakość nie wynikała z przypadku, a była standardowym efektem naszej pracy.

Lakiery stosowane przy produkcji ławek parkowych, ławeczek dla dzieci czy ławek ogrodowych posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa i wykazują się długotrwałą odpornością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i wytrzymałością na użytkowanie. Doświadczenie, które nabyliśmy przez lata w branży produktów architektury miejskiej wskazuje na to, iż największy wpływ na żywotność powierzchni lakierniczej wcale nie wynika z trudnych warunków zimowych i niskiej temperatury, tak naprawdę jest to mit.

Największe zużycie i dewastacja powłoki lakierniczej ma miejsce właśnie latem, a wynika to z działalności najbliższej nam gwiazdy – Słońca.

Promieniowanie UV niszczy je najbardziej. Jeżeli jednak mamy tą wiedzę to możemy przedsięwziąć środki zaradcze.

Pierwszą formą obrony przed szkodliwym działaniem słońca jest odpowiednie umiejscowienie ławki, tak aby w godzinach szczytowej działalności Słońca pozostawała w cieniu, np. cieniu drzew w parku. Drugą formą obrony jest zastosowanie odpowiednich powłok lakierniczych.

I tutaj powiem tylko tyle, iż lakiery o ciemnej pigmentacji zdecydowanie lepiej sprawują się w eksploatacji. Ławki parkowe, ogrodowe, kosze miejskie czy kosze do segregacji, które mają elementy drewniane wybarwione ciemnym pigmentem są dużo łatwiejsze w konserwacji i posiadają większą żywotność niż te o jasnych barwach.

Trzecią kwestią, którą trzeba poruszyć w przypadku omawiania powierzchni lakierniczej jest brud i kurz… to znaczy, że powierzchnia lakierowana powinna być w trakcie eksploatacji po prostu czysta. Dlatego właśnie sugerujemy, aby raz w miesiącu wyczyścić elementy drewniane ławek i koszy mokrą ściereczką z niewielką ilością detergentu — to ma znaczący wpływ na długość jej użytkowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *